Video ‘Woorden geven aan gevoel’
In de video ‘Woorden geven aan gevoel’ gaan patiënt en zorgverlener in gesprek over het welbevinden op alle vier dimensies met behulp van het Utrecht Symptoom Dagboek – 4 dimensioneel (USD-4D). De video laat zien wat er praktisch gebeurt en hoe deze gesprekken waardevol en helpend zijn voor zowel patiënt als zorgverlener. Deze video kan een mooie start vormen bij het gesprek over de inzet van het USD-4D met zorgverlener of patiënt. In aanvulling hierop is ook een patiëntenflyer ontwikkeld.
Meting Welbevinden 2025
De Meting Welbevinden 2025 vindt plaats van 1 t/m 31 oktober. Zorgverleners en/of organisaties nodigen in deze periode patiënten in de palliatieve fase uit om een vragenlijst anoniem in te vullen. Deze vragenlijst bestaat uit alle items uit het USD-4D en enkele algemene aanvullende vragen, zoals leeftijd en diagnose. Als een patiënt niet zelfstandig de vragenlijst kan invullen, mag een naaste of zorgverlener dit namens hen doen. De waarde zit vervolgens in het gesprek met patiënten en hun naasten over wat op dat moment belangrijk is op lichamelijk, psychisch, sociaal en spiritueel gebied.
Hoe doe je mee?
Van 1 t/m 31 oktober kun je direct deelnemen door de vragenlijst online in te vullen via www.palliaweb.nl/welbevinden. Wil je de vragen eerst bekijken? Download dan de PDF-versie vooraf. Als individuele zorgverlener kun je zonder aanmelding meteen meedoen. Wil je als organisatie meedoen; daarbij is extra ondersteuning beschikbaar.
Alle informatie over de Meting Welbevinden vind je hier.