Publiekswebinar diversiteit en palliatieve zorg
- Datum 8 september 2026
- Type evenement webinar
- Tijd evenement 20:00-21.30 uur
- Kosten Geen
- Plaats Online
- Organisator Carend, Overpalliatievezorg.nl, Pharos en Stichting Interculturele Zorg (SIZ)
Veel mensen krijgen ooit te maken met een naaste die niet meer beter wordt. Misschien zorg je nu al voor een ouder, partner of familielid. Of misschien krijg je daar pas later in je leven mee te maken. Hoe houd je dan rekening met wat voor iemand belangrijk is, zoals geloof, tradities, familie, cultuur of levensvisie? En hoe voer je daar een goed gesprek over met je naaste en met zorg en hulpverleners?
In dit gratis publiekswebinar ontdek je hoe je als mantelzorger, familie of zorg en hulpverlener kan omgaan met verschillende behoeften, verwachtingen en gewoonten wanneer iemand een levensbedreigende ziekte heeft. Naast informatie over cultuursensitieve palliatieve zorg van zorg en hulpverleners, zal er ook een ervaringsdeskundige aan het woord komen en is er ruimte voor vragen.
Specifieke onderwerpen die aan bod komen:
- De rol die familie kan spelen.
- De rol die een zorg- of hulpverlener kan spelen (bijv. huisarts of geestelijk verzorger).
Sprekers zijn Ouafae Karimi, Internist ouderengeneeskunde en infectioloog en Tarek Khater (Islamitisch) Geestelijk Verzorger in het Haga ziekenhuis. Ook deelt ervaringsdeskundige Bidjai Rangoe zijn ervaringen met palliatieve zorg in binnen de Hindoestaanse gemeentschap.
Aanmelden
Het webinar is online en gratis toegankelijk. Aanmelding is wel verplicht. Aanmelden kan via Publiekswebinar diversiteit en palliatieve zorg: hoe sluit je aan bij wat iemand belangrijk vindt? – Carend
Het webinar wordt mogelijk gemaakt door het Nationaal Programma Palliatieve Zorg II.