Propallia deelt kennis en ervaringen op congressen

Nieuws Consortium Propallia 28 september 2026

We schreven er al over in onze vorige nieuwsbrief. Dit najaar is Consortium Propallia op verschillende congressen vertegenwoordigd. Daarbij krijgt ook het perspectief van patiënten en naasten nadrukkelijk een plek. Leden van onze Patiënten- en Naastenraad (PNR) leveren samen met de projectleiders van Propallia een actieve bijdrage aan verschillende sessies. Inmiddels zijn alle bijdragen goed voorbereid.

Op 30 september werken de leden van de PNR tijdens het slotcongres van het Nationaal Programma Palliatieve Zorg II mee aan een workshop over het structureel borgen van patiënten- en naastenparticipatie. Dit doen we in samenwerking met Stichting PZNL en de Patiëntenfederatie Nederland.

Op 1 oktober staat tijdens het Nationaal Congres Palliatieve Zorg samenwerking centraal in een interactieve deelsessie van Propallia, VPTZ Nederland, Agora en MantelzorgNL. De workshop heet ‘Stap in de schoenen van een ander’ en gaat onder andere over patiënten/cliënten, naasten/mantelzorgers, vrijwilligers en professionals.

Ook op 6 november, tijdens het congres van Transmuralis & het Expertisecentrum Palliatieve Zorg in Leiden, zijn Propallia en de PNR van de partij. In de sessie 'Gelijkwaardig samenwerken met patiënten en naasten: soms uitdagend, altijd waardevol' delen we inzichten uit onderzoek én praktijk en gaan we met deelnemers in gesprek over hoe gelijkwaardige samenwerking vorm kan krijgen.

Zo brengen we kennis en ervaringen uit onze regio naar een breder podium, en in het bijzonder ook de stem van patiënten en naasten.

Meld je aan voor de nieuwsbrief