Inspiratiemiddag 19 mei 2026 Palliatieve zorg en Dementiezorg
- Datum 19-05-2026
- Tijd 14:00 uur inloop/netwerken; 14:30-17:00 programma
- Locatie Immanuel kerk, Overwinningsplein 1, 9728 GP Groningen
- Doelgroep Leden van de netwerken palliatieve zorg Groningen (Centraal, Zuidoost en Noord), leden werkgroep VG en casemanagers dementie
- Kosten Geen
- Uiterste inschrijfdatum 13-05-2026
Palliatieve zorg en dementiezorg zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dat weten we allemaal. Maar hoe geef je hier in de praktijk écht vorm aan, binnen teams van helpenden, verzorgenden en verpleegkundigen?
Noorderzorg heeft deze uitdaging opgepakt en gekozen voor de methodiek Dedicated. Deze aanpak richt zich op het verbeteren van palliatieve zorg voor mensen met dementie én hun naasten, zowel thuis als in het verpleeghuis.

Tijdens deze inspirerende middag maak je kennis met hoe Noorderzorg dit in de praktijk brengt. We staan stil bij het proces: hoe kom je tot zo’n keuze? Maar vooral ga je zelf actief aan de slag met de materialen van Dedicated, zoals praatplaten, dobbelstenen en kletspotten.
We sluiten af met praktische tips en handvatten die je direct kunt gebruiken om dit thema bespreekbaar te maken binnen je eigen team en organisatie.
- Marjan Engwerda, kwaliteitsverpleegkundige en casemanager dementie (intramuraal) bij Noorderzorg, tevens ambassadeur en trainer voor Dedicated
- Joke Smit, verpleegkundig specialist ouderenzorg bij Noorderzorg en De Hoven
- Natascha Klatter, casemanager dementie bij Noorderzorg wijkzorg

