Besluitvorming in de palliatieve fase
- Aanbieder IKNL
- Soort materiaal tekstueel
- Type bron of lesonderdeel
- Versie 2015
- Zorgverlener helpenden, huisartsen, medisch specialisten, specialisten ouderengeneeskunde, verpleegkundigen, verzorgenden
- CanMEDS zorgverlener
- EPA's proactieve zorgplanning, symptoombestrijding
De methode Besluitvorming in de palliatieve fase helpt professionals adequaat te reageren op problemen die zich voordoen in de palliatieve fase en daarbij rekening te houden met de levensverwachting, prioriteiten en wensen van de patiƫnt.
In vier stappen (1. situatie in kaart brengen, 2. samenvatten en proactief beleid opstellen, 3. afspraken maken over evaluatie van beleid, 4. bijstellen beleid en blijvend evalueren) worden toepassingskaarten gepresenteerd voor verschillende situaties of bij verschillende symptomen.
Situaties en symptomen die aan bod komen zijn:
- angst
- anorexie en gewichtsverlies
- dehydratie en vochttoediening
- delier
- depressie
- droge mond
- dyspneu
- ileus
- misselijkheid en braken
- obstipatie
- pijn
- slaapproblemen
- spirituele zorg
- vermoeidheid bij patiƫnten met kanker.
Laat de studenten oefenen met de beslisschijf en de 14 toepassingskaarten. Palliatief redeneren is hierbij van belang.
Dit onderwijsmateriaal is door de projecten Pasemeco en/of Edupal aangemerkt als geschikt onderwijsmateriaal voor het initieel onderwijs.